Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

O nas

                                             

 

Żłobek Miejski w Otwocku to placówka z kilkudziesięcioletnią tradycją. To placówka samorządowa prowadzona przez Miasto Otwock. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Panem Prezydentem, Radą Miasta oraz korzystaniu z programów, projektów rządowych i pozarządowych udało nam się stworzyć miejsce przyjazne i bezpieczne dla dzieci i ich rodziców. Miejsce, w którym opieka zbliżona jest w największym stopniu do opieki domowej i gdzie każde dziecko może rozwijać, odkrywać i wykorzystywać własny potencjał. Naszym celem jest dobro wszystkich dzieci. Jesteśmy żłobkiem dla wszystkich i wszyscy możemy go współtworzyć. Poczucie bezpieczeństwa, ciepła, przyjemności naszych maluszków oraz fachowe wsparcie dla ich rodziców jest dla nas sprawą najważniejszą.

Dlatego dążymy do dostosowania pomieszczeń, aranżacji przestrzeni, wyposażenia w taki sposób, aby zapewnić dzieciom radość, zadowolenie ze spędzania u nas czasu. Każdy Malec jest inny, a my dbamy oto, by poprzez zabawę kształtować najważniejsze kompetencje niezbędne do przejścia na kolejny poziom życia - poziom przedszkolny. 

Z uwagi na zapewnienie wszechstronnego rozwoju dziecka współpracujemy ze specjalistami, instytucjami, fachowcami różnych dziedzin życia, systematycznie podnosimy swoje kompetencje i kwalifikacje. Dzięki temu zapewniamy dziecku prawidłowy rozwój ruchowy, emocjonalny, społeczny, poznawczy, intelektualny. Wysoka jakość i standardy świadczonych usług dostarczają nam coraz większej liczby chętnych.

Jesteśmy dumni z umiejętności i wiedzy naszych absolwentów.

 

Mieścimy się w starym budynku i trudno nam konkurować z nowoczesnymi placówkami ale poczyniliśmy  wiele zmian, remontów, modernizacji, by stworzyć warunki możliwie najlepsze dla naszych słodziaków, ich rodziców jak również kadry. Dysponujemy własną, dobrze wyposażoną kuchnią, łazienkami z ogrzewaniem podłogowym, salą do zadań z integracji sensorycznej, mini miasteczkiem ruchu drogowego z sygnalizacją świetlną i wyposażeniem w znaki drogowe, maty, samochody, jeździki, placami zabaw z podziałem na grupy, ogródeczkiem żłobkowym, bogatą bazą dydaktyczną  z naciskiem na stymulację zmysłów, mini siłownią zewnętrzną dla dorosłych i dzieci. A prace związane z termomodernizacją  i fotowoltaika ograniczyły emisję gazów i energii.

Na uwagę zasługują kąciki dla rodziców np. biblioteczny, gdzie rodzic może poczytać dziecku książeczkę na wygodnej kanapie. Jest również strefa ciszy i relaksu dla dzieci i rodziców, by mogli pozostać w żłobku po odebraniu maluszka i nie szukać innego miejsca do zabawy. Organizujemy kącik dla mam karmiących, jeśli jest taka potrzeba.

Placówka jest otwarta na potrzeby rodziców, ich dzieci i chętnie współpracuje. Żłobek działa zgodnie z wyznaczoną koncepcją pracy. Ma swoją wizję i misję, a wykwalifikowana kadra dba, by każde dziecko mogło rozwijać się harmonijnie, bezpiecznie, twórczo i mądrze. Zależy nam, by nasze dzieci w ciągu dnia doświadczały wielu cudownych przeżyć motorycznych, edukacyjnych, sensorycznych, społecznych, emocjonalnych, które stymulują wszechstronny ich rozwój.

Żłobek jest integralnym elementem środowiska, w którym działa. Współpracuje ze środowiskiem na rzecz rozwoju własnego i lokalnego. Placówka jest bazą szkoleniową dla osób uczących się w zawodzie opiekunka dziecięca.

 

W wypełnianiu swojej misji nie zwalniamy i chociaż wydaje się, że już więcej nie można zrobić… pojawiają się nowe realizacje, nowe pomysły, które nadają nowego spojrzenia i wpływają na jeszcze lepszą jakość świadczonych usług.

W całokształcie naszej pracy na pierwszym miejscu stawiamy dziecko - jego dobro, poznanie wychowanków
i planowanie działań tak, aby każde dziecko aktywnie realizowało nasze założenia. 

Dajemy dzieciom korzenie i skrzydła.

Priorytetem naszej działalności jest zapewnienie 110 maluszkom :

-Bezpieczeństwa

-Wszechstronnego rozwoju

-Akceptacji

-Poszanowania ich praw

-Wyrównywania szans edukacyjnych

By osiągnąć cel i zrozumieć wzajemne potrzeby i oczekiwania, pracujemy jednocześnie z dziećmi, rodzicami, kadrą żłobka.

Data dodania: 2021-01-01 09:00:00
Data edycji: 2023-03-23 11:06:30
Ilość wyświetleń: 3517

,, Pomóżmy dzieciom myśleć, że potrafią, a będą potrafiły"

Violet F. Moos - Uczenie się przez zmysły

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Żłobek Miejski
w Otwocku

05-400 Otwock, ul. Wronia 7

05-400 Otwock, ul. Karczewska 48

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej