Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ogólnopolska Konferencja ''Żłobki i Kluby Dziecięce - Współpraca na rzecz najmłodszych''

Szanowni Państwo,

w dn. 3 lutego br. w Sali Widowiskowej Legionowskiego Ratusza odbyła się Ogólnopolska Konferencja „Żłobki i Kluby Dziecięce” – Współpraca na rzecz najmłodszych”. Konferencja zgromadziła ponad 200 uczestników, ok 2,5 tyś. uczestników w sieci, znamienitych gości z ważnych instytucji państwowych, samorządowych i sektora prywatnego.

 

Gospodarzami wydarzenia było I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych oraz Prezydent Miasta Legionowo. 

 

Swoją obecnością zaszczyciła nas wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz Przewodnicząca Rady Rodziny MRiPS Dorota Bojemska. 

 

Podczas wystąpień gości, mówiono wiele na temat pracy opiekunów dziecięcych w żłobku i klubie dziecięcym, na temat małego dziecka w żłobku oraz o funkcjonowaniu miejsc opieki nad małym dzieckiem.  O historii funkcjonowania żłobków w Polsce  opowiedziała Dyrektor Żłobka Miejskiego w Otwocku Małgorzata Freliszka.

 

W trakcie trwania konferencji odbyła się debata na temat Współpracy na rzecz najmłodszych z perspektywy różnych szczebli jednostek samorządu terytorialnego. Udział w debacie wzięli :  Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski, Prezydent Miasta Legionowo, Burmistrz Miasta Brzeziny, Wójt Gminy Wicko. Debatę poprowadził Prezes Zarządu Stowarzyszenia Robert Wilczek.

 

Konferencja była wydarzeniem niezwykłe ważnym, podniosłym i uroczystym.

 

Szczegółowe informacje na temat konferencji oraz jej przebiegu znajdą Państwo na stronie I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych.

https://zlobkiikluby.pl/

Data dodania: 2023-02-28 14:27:38
Data edycji: 2023-02-28 14:40:13
Ilość wyświetleń: 402

,, Pomóżmy dzieciom myśleć, że potrafią, a będą potrafiły"

Violet F. Moos - Uczenie się przez zmysły

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Żłobek Miejski
w Otwocku

05-400 Otwock, ul. Wronia 7

05-400 Otwock, ul. Karczewska 48

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej