Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Żywienie

Nasza placówka do kwestii żywienia dzieci podchodzi bardzo poważnie. Jako żłobek, a więc miejsce dedykowane najmłodszym dzieciom, mamy świadomość wyzwania, jakiego się podjęliśmy decydując się na pracę z maluszkami oraz roli, jaką spełniamy w procesie ogólnorozwojowym. Staramy się, by nasze posiłki były zdrowe, pełnowartościowe, smaczne i atrakcyjne dla dzieci. Wierzymy w to, że nawyki i style żywienia, które wykształcimy w naszych absolwentach, zaprocentują w przyszłości.

Jednym ze standardów realizowanych w naszej placówce jest wspieranie rozwijania zdrowych nawyków żywieniowych. Aby zapewnić powyższy standard zasady żywienia dzieci ustalamy wspólnie z rodzicami z uwzględnieniem zasady zdrowego żywienia i profilaktyki otyłości. Prowadzimy obserwacje dzieci i zbieramy informacje od rodziców na temat preferencji żywieniowych maluszków, tak, aby proponowany jadłospis i pory posiłków  odpowiadały  indywidualnym  potrzebom dzieci. Jadłospis  tygodniowy udostępniamy wszystkim rodzicom.

Posiłki organizowane są w taki sposób, aby były przyjemne i uczące dla dzieci oraz kojarzyły się z pozytywnym doświadczeniem społecznym.

 

 

Data dodania: 2021-01-01 09:00:00
Data edycji: 2022-07-06 11:02:44
Ilość wyświetleń: 1965

,, Pomóżmy dzieciom myśleć, że potrafią, a będą potrafiły"

Violet F. Moos - Uczenie się przez zmysły

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Żłobek Miejski
w Otwocku

05-400 Otwock, ul. Wronia 7

05-400 Otwock, ul. Karczewska 48

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej