Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-profilaktyczny '' Zdrowy Uśmiech'' 2023

 

Zdrowy Uśmiech

Pierwsze zadanie za nami. Zorganizowaliśmy w Żłobku Miejskim w Otwocku kącik dentystyczny, przełamaliśmy lęk Maluszków przed wizytą u dentysty. Rodzice włączeni do projektu - otrzymali Dzienniczek Mycia Ząbków dla swoich pociech.

Zadanie drugie - dzieci uczestniczyły w zabawie muzyczno-ruchowej o tematyce stomatologicznej pt. " Znamy przybory do czyszczenia zębów".

Zadaniem trzecim, było stworzenie teatrzyka o tematyce dentystycznej. Dzieci obejrzały teatrzyk pt. ,, Ala idzie do dentysty”. Ala nie słuchała mamy i jadła słodycze. Pewnego dnia zabolał ją ząbek. Z pomocą przyszła wróżka Zębuszka, która zaprowadziła Alę do dentysty. Pani doktor pomogła Ali, zaleczyła ząbek. Wszystkie dzieci razem z Alą pod okiem Pani dentysty uczyły się jak prawidłowo myć ząbki i czego unikać, by ząbki były zdrowe. To była lekcja, która na długo zostawi pozytywny ślad.

Rodzice z dziećmi uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez stomatologa. Najpierw rodzice bez swoich pociech wysłuchali informacji jak dbać o ząbki swojej pociechy. Były porady, pokaz prawidłowego szczotkowania, wpływ odżywiania, używania smoczka, stan uzębienia itp.  W drugiej części już uczestniczyły dzieci, które zostały przyprowadzone przez opiekunów. Była edukacja i super zabawa.

Udział w projekcie to wartościowa przygoda,  pełna ciekawych wyzwań, zadań, pomysłów, radości i edukacji. To był bardzo pracowity a jednocześnie fascynujący czas. Zadania, które realizowaliśmy podczas projektu już przyniosły efekty na skutek systematycznie poruszanych treści dotyczących zdrowego uśmiechu.

Data dodania: 2023-03-14 16:54:25
Data edycji: 2023-05-22 16:09:13
Ilość wyświetleń: 435

,, Pomóżmy dzieciom myśleć, że potrafią, a będą potrafiły"

Violet F. Moos - Uczenie się przez zmysły

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Żłobek Miejski
w Otwocku

05-400 Otwock, ul. Wronia 7

05-400 Otwock, ul. Karczewska 48

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej